AŞK’IN ÇEKİM GÜCÜ

AŞK gurur tanımaz bir kederdir AŞK.

Görmek için can attığın görüncede yanından bir adım öte gitmek istemediğin, heycandan avuç içlerinin terlediği, gözlerini gözlerinden çekemediğin, her zorluğa karşı onun yanında dimdik olabilmektir AŞK.

AŞK, da gurur diz çöker, yokluğunda başlar hasret, git dediğinde bile yanında kalmasını istetir.Yeter ki özlediğin özlemeye değer bir yar olsun çicekler yeşertir AŞK. Kışı bahara, baharıda yaza çevirir AŞK.

Kimseler istemezken beraber olmanı, engel tanımamaktır AŞK.

Karanlık gecelerin güneşidir aşk , aşk öyle çiçeklerle gösterişli hediyelerle olmuyor sevgi işleri, gönülden sevip, emek vermiyorsan aşk olmaz o. AŞK da önce dua, sonra emek, sonra sabır, eğer var ise bu üçü aşkın temeli budur.

Ey aşk herkese nasip olmuyor herkes sevemez, sevdiğini sanır.Ona bakarken titremiyorsa ellerin, dolmuyorsa gözlerin, kelebekler uçuşmuyorsa içinde bir mum misali erimiyorsa kalbin, sen sevememişsindir.

Ey aşk öyle ansızın çıkıp geliyorsun ki karşıma, hazırlıksız yakalanıyorum ben sana, sevdam sana göre şekilleniyor. Ben ben değil sen oluyorum. Ben aşık olduğum kişiyle, bir oluyorum.Aşk onun sohbetini sevip onu n hatalarını hoş görmektir. Gerçek aşk canım, birtanen, aşkım demek değildir, bunları herkes yazar, önemli olan aşkı kalbine yazabilmektir.Bazı insanlar sadece kendilerini kandırırlar, aşık oldum sanarlar ama bilmezler ki, gercek aşk ummadığınızdır.

Gerçek aşk yanında olanı sevmek değil, uzakta olanı yanında hissetmektir. Aşk nedir bilmem ki ben! Bazen öyle bir an geliyor ki kalbim yerinden çıkacak gibi oluyor, durup durup gülümseme kaplar yüzümü. Bana aşk nedir diye sorsalar açıkçası onu bile tarif edemem.Elim ayağıma dolaşır yine bir gülme tutar kısacası aşk belirsizliktir.

Aşk: ney e benzer özüne dönmek ister, döndüğünde ise bulmak ister. Ne der mevlana aramakla bulunmaz ama bulanlar da arayanlardır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.