astral

ASTRAL SEYAHAT NEDİR ? ASTRAL SEYAHAT ZARARLIMI ?

Astral Seyahat nedir ? Astral nedir ? Nasıl çıkılır ? Astral Beden Nedir ? Halk arasında ruhun bedenden ayrılması olarak nitelendirilen Astral seyahat oldukça merak edilen konular arasında. Bu nedenle ‘astral seyahat nedir ve nasıl yapılır? ‘Astral Seyahat zararlı mı?’ sorularının cevapları araştırılıyor. İşte astral seyahat yapanlar ve astral seyahat teknikleri hakkında detaylı bilgiler..

Astral Seyahat bilimsel olarak birçok çalışma yapılmasına rağmen henüz kanıtlanmış değildir. Hakkında birçok kitap yazılmış, araştırmalar yapılmış, ve filmlere konu edilmiştir.

Astral Seyahat
Astral Seyahat

Astral Seyahat Nedir ?

Astral seyahat fiziksel vücut dışı yaşanan bir deneyimdir. Ruhun vücudunuzdan kısa süreliğine farklı bir boyuta hareketine astral seyahat denir. Manevi bir yolculuk olan astral seyahat, fiziksel ve fiziksel olarak yapılabilecek bir seyahat değildir. Kısacası varlığın vücuttan ayrılma durumu olarak tanımlanan astral seyahatin ülkeler arasında hatta gezegenler arasında seyahat ettiğine inanılıyor. Kişinin beynini kandırarak vücudunun uyumasını sağlaması ve zihnini açık tutarak vücut ve zihnini ayırması gerekmektedir. Astral boyut kimine göre ruhlar âlemi, kimine göre yakaza âlemi, kimine göre başka bir boyut olarak ortaya atılmıştır. Metafizik bir boyut olan astrale geçmek için öncelikle metafizik vücudu tanımak gerekir.

Astral Seyahat Zararlımı?

Ruhsal bir konu olan ve çeşitli iddiaları olan astral seyahatin zararları konusunda kanıtlanmış hiçbir şey yoktur, ancak kalp ve sinir hastalığı, hipertansiyon gibi sorunları olanlara astral seyahati denemeleri tavsiye edilir. Bazı kişilerde uyku sorunlarına neden olduğu da deneyenler arasında ortaya çıkmaktadır. Astral boyutta kalma gümüş kordonun kopması gibi şeyler yoktur.

İbn-i Sinaya Göre Ruh

İbni Sina metafizik alanlarda çalışmalar yapmış ve ruhbilimin, metafizik ile fizik arasında bağlantı kuran ve bu iki bilimden de yararlanan bir bilgi alanı olduğunu savunmuş, ruhbilimini üç ana bölüme ayırmıştır: Akıl ruhbilimi; deneysel ruhbilim; tasavvuf ya da gizemci ruhbilim. Ruha önem veren İbn-i Sina birçok çalışmalarda bulunmuş ve insan ruhunun da şifa kaynağı olduğuna inanmıştır.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Geceleri astral projeksiyon yerine, uyumadan hemen önce, sabahın erken saatlerinde hala uykulu hissettiğinizde başlayın. Bazıları, şafak vakti gerekli rahatlama ve yüksek farkındalık durumuna ulaşmanın daha kolay olduğunu söylüyor. Yine de astral seyahat her an mümkündür, bu nedenle katı ve hızlı kurallar yoktur. Kişisel bir seçim yapma veya yapma yetkisine sahip olduğumuz zaman bu basit bir astral seyahattir.

Doğru atmosferi oluşturun.

Astral projeksiyon derin bir rahatlama hali gerektirir, bu yüzden tamamen rahat olduğunuz evinizin bir bölümünde yapılmalıdır. Yatağınıza veya kanepenize yatın ve zihninizi ve vücudunuzu rahatlatın.

Tek başına astral projeksiyon yapmak, odadaki bir başkasına göre daha kolaydır. Genellikle bir eşle yatarsanız, astral projeksiyonu uygulamak için yatak odasından başka bir oda seçin. Bunu yapmak için iyi bir zaman, kimsenin girmediği ve astral uçuşta olduğunuzda hiç kimsenin odaya girmeyeceğinden emin olmaktır.

Gölgeleri veya perdeleri çizin ve rahatsız edici sesler odasından kurtulun. Her türlü kesinti, başarmanız gereken rahatlama durumunu bozabilir.

astral seyahat
astral seyahat

Uzan ve rahatla

Seçtiğiniz odada kendinizi rahatça bırakın. Gözlerinizi kapatın ve rahatsız edici düşüncelerden kurtulmaya çalışın. Vücudunuza ve nasıl hissettiğinize odaklanın. Amaç, tam bir zihin ve beden rahatlama durumuna ulaşmaktır. Kaslarınızı gerin ve ardından gevşeyin. Ayak parmaklarınızla başlayın ve vücudunuzu yukarı kaldırın ve yavaşça başınıza doğru ilerleyin. Geçerken her kasın tamamen gevşediğinden emin olun. Derin nefes alın ve tamamen nefes verin. Göğsünüzde ve omuzlarınızda gergin hissederek rahatlayın. Zihninizi nefes almaya odaklayın. Dışarıdaki endişelerin düşünceleri ile hesaplaşmayın ve sadece ruhunuzun vücudunuzdan ayrılacağı fikri ile meşgul olun. Sakinleşmek için kendinize dalın.

Hipnotik bir durum sağlayın

Bu hipnotik durum normalde hipnogojik durum olarak bilinir. Bedeninizin ve zihninizin uyumasına izin verin, ancak bilincinizi tamamen kaybetmeyin. Astral seyahatin gerçekleşmesi için uyanıklık ve uykunun sınırında olmak, hipnotik bir durumdur. Aşağıdaki yöntemi kullanarak bu durumu elde edin: Gözlerinizi kapalı tutarak zihninizin el, ayak veya tek ayak parmağı gibi vücudunuzun bir bölümüne gitmesine izin verin. Gözleriniz kapalı olsa bile mükemmel bir şekilde görselleştirene kadar vücut kısmına odaklanın. Diğer tüm düşünceler gidene kadar odaklanın. Vücudunuzun parçasını esnetmek için zihninizi kullanın ama fiziksel olarak hareket ettirmeyin. Parmaklarınızı kıvrılıncaya veya kıvrılıncaya kadar veya parmaklarınız fiziksel olarak hareket ediyormuş gibi görünene kadar sıkmayın.

Odağınızı vücudunuzun geri kalanına genişletin. Sadece zihninizi kullanarak bacaklarınızı, kollarınızı ve başınızı hareket ettirin. Tüm vücudunuzu sadece zihninizde hareket ettirene kadar odağınızı sabit tutun. Bir titreşim durumu girin. Birçoğu, ruh bedeni terk etmeye hazırlanırken farklı frekanslardaki dalgalar halinde gelen duygu titreşimlerini rapor eder. Titreşimlerden korkmayın, çünkü korkunun varlığı meditasyon durumunuzu bırakmanıza neden olabilir; bunun yerine ruhunuz bedeninizden ayrılmaya hazırlanırken titreşimlere yenik düşer.

Ruhunuzu bedeninizde hareket ettirmek için zihninizi kullanın. Ayağa kalkmak için vücudunuzu zihninizde hareket ettirin. Etrafa bak. Yataktan çıkın ve odanın içinde yürüyün, sonra arkanızı dönün ve yataktan vücudunuza bakın. Odanın her köşesinden bedeninize baktığınızı hissediyor ve artık bedeninizden bilinçli olarak ayrı hissediyorsanız, OBE’niz başarılıdır. Bazı insanlar için bu noktaya gelmek çok fazla pratik gerektirir, ancak diğerleri için nefes almak kadar doğal geliyor. Her iki durumda da, istenirse ve yeterli pratikle herkes için mümkündür! Ruhunuzu tamamen vücudunuzdan çıkarmada sorun yaşıyorsanız, önce sadece bir elinizi veya bacağınızı kaldırmayı deneyin. Odada dolaşana kadar pratik yapmaya devam edin.

Asral Seyahat Çıkma Teknikleri

Astral Seyahate çıkabilmek için de insanın ruhunu, metafizik bedenini tanıması geliştirmesi gerekmektedir. Meditasyon yaparak hem çakraları açması hemde zihni gereksiz düşüncelerden arındırmak gereklidir. Astral çıkışların başarısız olmasının nedenlerinden biri de zihni düşüncelerden temizlenememesidir.

Astrale çıkmak için öncelikle sessiz ve sizi kimsenin rahatsız etmeyeceği bir ortam bulmalısınız. Rahat edebileceğiniz bir yere geçmelisiniz. Sırt üstü yatarak elleriniz yanda olacak şekilde gevşemeye çalışın. Gözlerinizi kapatın ve konsantre olun.

Bir kaç nefes egzersizleri yaparak iyice rahatlayın. Burnunuz dan nefes alıp vererek nefesinize odaklanın, beyniniz uyumanız için size ortam hazırlamaya baslayacaktır. Beyniniz den gelen düşüncelere hayallere dalmamanız bilincinizi sürekli olarak düşüncelerden hayallerden uzak tutmalı ve uyanık kalmaya çalışmalısınız. Hiçbir düşünceye yer vermeyin kulağınız çınlamaya başlaya bilir, uğultu duyabilirsiniz. Uğultu yada çınlamaya konsantre olun ve bekleyin iki kaşınızın ortasında gerilme veya çatırdama sesleri gelebilir korkmayın. Tabiki bu belirtiler olurken çıkıyorum ne olacak gibi düşüncelere dalmayın zihniniz her zaman düşüncelerden uzak olsun.

Vücudunuz havada dönüyor gibi hissedeceksiniz. Bu esnada kalbiniz hızlı atmaya başlayabilir. Korkuya kapılıp bu aşamada bırakanlar oldukça fazla, bu aşamaya gelerek çıkış yapamayanlar da fazla çok az kişi bu aşamadan sonra çıkış yapmayı basarabiliyor. Bu aşamaya gelen kişi ve geçen kişilerin bazıları kendini tavandan vücuduna bakarken buluyor.

Çıkış yapan kişilerden bazıları kendi vücudunu yukardan görünce öldüğünü düşünerek korkuya kapılıyor. Bazıları ise 5-6 saniyelik bir çıkış yaşıyor. Kendisini mahallede veya evin içinde dolaşırken buluyor.

Başka teknikler için göz atabilirsiniz Asral Seyahat teknikleri

astral seyahat resimleri
astral seyahat

Astral Seyahat Ve Varlıklarla Karşılaşma

Astral boyuta geçen kişi başka varlıklarla karşılaşabilir mi? Evet karşılaşabilir. Bunu kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum ilk çıkışta bir varlıkla karşılaştım. Astral seyahat denemeleri ni uzun süre yaptım 3- 4 ay sonra sonuç aldım. Tavsiye olarak haftada 2- 3 gün en fazla yapmanızı öneririm bu bile fazla aslında uzun süre devam ederseniz uyku problemi yaşamanız muhtemel . Sürekli olarak yaptığınızda vücudunuz uyuyacak ama zihniniz uyumayacak. Ben bu problemleri yaşadım kendi horlama mı dahi duyabiliyordum. Uyumakta çok zorlanıyordum. Zamanla geçti fakat isterseniz bu risklere rağmen siz de deneyebilirsiniz.

Telepati Nedir? Merak Ediyorsanız https://liyasel.com/telepati-nedir/

Bugün Dünya Alzheimer Günü! Alzheimer belirtileri neler?
Hayatı ciddi şekilde etkileyen bir hastalık olan Alzheimer hastalığı ilk olarak 1906 …
İZMİRİN KURTULUŞUNUN 98. YIL DÖNÜMÜ KUTLANIYOR İZMİRİN KURTULUŞUNUN TARİHÇESİ
İzmir'in 98.yıl dönümü kutlanıyor. İzmir'in kurtuluş tarihcesi
Sütçü İmam Olayı NEDİR ? SÜTÇÜ İMAM KİMDİR ?
Sütçü İmam olayı Anadolu’daki kurtuluş mücadelesinin ilk kıvılcımı olmuştur.
TARİHTE GÖRÜLEN İLGİNÇ OLAYLARDAN BİRİ: “ÖLÜMCÜL DANS HASTALIĞI”
Profesyonel modern maraton koşucularının bile bu kadar yoğun antrenmanlara dayanamayacağına inanılıyor. Hiç …

One comment

YORUMLAMAYA NE DERSİN?