astral

ASTRAL SEYAHAT NEDİR ? ASTRAL SEYAHAT NASIL YAPILMALIDIR ?


Astral seyahat nedir? Astral seyahat yapanlar Astral seyahat mümkün mü? sorularının cevapları araştırılıyor. İşte astral seyahat yapanlar ve astral seyahat teknikleri hakkında detaylı bilgiler..

Astral Seyahat bilimsel olarak birçok çalışma yapılmasına rağmen henüz kanıtlanmış değildir. Hakkında birçok kitap yazılmış, araştırmalar yapılmış, ve filmlere konu edilmiştir.

Astral Seyahat
Astral Seyahat

Astral Seyahat Nedir ?

Astral seyahat fiziksel vücut dışı yaşanan bir deneyimdir. Ruhun vücudunuzdan kısa süreliğine farklı bir boyuta hareketine astral seyahat denir. Manevi bir yolculuk olan astral seyahat, fiziksel olarak yapılabilecek bir seyahat değildir. Kısacası varlığın vücuttan ayrılma durumu olarak tanımlanan astral seyahatin ülkeler arasında hatta gezegenler arasında seyahat ettiğine inanılıyor. Kaynağının eski antik Çin‘e kadar ulaştığı da bilinmektedir. Kişinin beynini kandırarak vücudunun uyumasını sağlaması ve zihnini açık tutarak vücut ve zihnini ayırması gerekmektedir. Astral boyut kimine göre ruhlar âlemi, metafizik alem, Berzah alemi olarak ortaya atılmıştır. Metafizik bir boyut olan astral boyuta  geçmek için öncelikle metafizik vücudu tanımak gerekir.

Ancak farklı boyutlar geçildiğinde normal zamanlarda görülmeyen varlıklarla karşılaşma ihtimali doğar. Bu, potansiyel astral seyahat tehlikesini ortaya çıkarır. Bu nedenle astral seyahat, hakkında detaylı bilgi edindikten ve tüm yönlerini öğrendikten sonra üzerinde çalışılması gereken bir kavramdır.

Ruhumuzu bedenimize bağlayan nesnenin adı gümüş kordondur. İnce bedeni fiziksel bedene bağlayan bu kordon, astral seyahatlerde aktif bir rol oynar. Bu bağlamda ruhumuz bedenimizi bu kordon aracılığıyla göbek çakrası yoluyla terk eder.

Astral Seyahat Yapanlar Neler Anlatıyor?

Astral gezginlerin söylediği şey, fiziksel yaşamdan farklı bir boyuta geçtikleridir. Daha parlak, daha renkli ve gerçekçi bir adım attıklarını söylüyorlar. Bazıları muhteşem bir manzara ve neşenin hakim olduğunu söylüyor. Şimdi astrally seyahat ettiğimi söyleyenlerin verdiği ortak cevapları ele alalım: Kişi, önce etrafında karanlık olduğunu ve daha sonra aydınlandığını belirtir. Aynı şekilde karanlığı ve ışığı daha rahat seçebileceklerini söylüyor. Renkleri günlük hayattan daha canlı ve parlak gördüklerini söylüyorlar. Karanlık odada nesneleri parlak ve net bir şekilde gördüklerini anlatırlar. Görünüşe göre astral seyahat deneyimlerinin süresi hakkında net bilgilere sahip değiller. Ancak bu yolculuk genellikle 5 dakika ile 2 saat arasında sürer. Bazıları çok uzaklaştıklarını, bazıları ise daha yakın bir çevrede olduklarını söyledi. Tüm bunlar deneyim ve gözlemin sonucudur.

Astral seyahat yaptığını söyleyen kişiler yaşadıkları deneyimi dış dünyadan bağımsız öznel bir bilinç durumu olarak tanımlamanın ötesinde bu olgunun gözlemlenebilir maddî yaşamla etkileşime imkân tanıyan bir niteliğe sahip olduğunu savunurlar. (Örneğin ameliyat esnasında tıbben bilinçsiz bir durumdayken bedenden ayrılıp kendisine yapılan operasyonu yukarıdan gözlemlemek ya da iddia edilen fizikötesi varoluş içerisinde herhangi bir kişinin gerçek yaşamda bulunduğu konuma giderek gerçek durumuna şahit olabilmek.) Sözü edilen durumun hiçbir bilimsel dayanağı olmadığı gibi ispatlanması çok kolay olan bu iddianın gerçekliğine dair ortaya hiçbir kanıt sunulamamıştır

Astral Seyahat Zararlımı?

Ruhsal bir konu olan ve çeşitli iddiaları olan astral seyahatin zararları konusunda kanıtlanmış hiçbir şey yoktur, ancak kalp ve sinir hastalığı, hipertansiyon gibi sorunları olanlara astral seyahati denemeleri tavsiye edilir. Bazı kişilerde uyku sorunlarına neden olduğu da deneyenler arasında ortaya çıkmaktadır. Astral boyutta kalma gümüş kordonun kopması gibi şeyler yoktur. Yine de ruhun bedenden ayrılması aşırı heyecana yol açacağından, bu deneyim yüksek şeker, tansiyon, panik atak gibi rahatsızlığı olanlar için uygun değildir. Aynı zamanda astral seyahat sırasında daha önce tanımlanamamış ve görülmemiş varlıklar ya da cisimlerle karşılaşmak, kişi üzerinde travma etkisi yaratabilir. Zarar görmemek için trans haline geçmek, nefes teknikleri, dalga boyları gibi konular hakkında gerçekten bilgi ve tecrübe edinmeniz gerekmektedir.

Astral Seyahat Nasıl Yapılır?

Geceleri astral seyahat yapmak yerine, uyumadan hemen önce, sabahın erken saatlerinde hala uykulu hissettiğimiz zamanlar  başlamak daha iyi olacaktır. Bazıları, şafak vakti gerekli rahatlama ve yüksek farkındalık durumuna ulaşmanın daha kolay olduğunu söylüyor. Yine de astral seyahat her an mümkündür, bu nedenle katı ve hızlı kurallar yoktur. Kişisel bir seçim yapma veya yapma yetkisine sahip olduğunuzu hissettiniz zaman daha basit bir astral çıkış yapabilirsiniz. Yapılan araştırmalar sonucunda başarılı astral seyahat deneyimleri yaşayan kişilerin bir süre et yemediği ortaya çıktı. Bir diyet programı izledikleri de görülmüştür. Seyahate çıkmadan önce biraz yemeye özen göstermelisiniz. Aslında hiçbir şey yememeniz daha iyidir.

Doğru atmosferi oluşturun.

Astral projeksiyon derin bir rahatlama hali gerektirir, bu yüzden tamamen rahat olduğunuz evinizin bir bölümünde yapılmalıdır. Yatağınıza veya rahat hissettiğiniz bir yere  yatın ve zihninizi ve vücudunuzu rahatlatın.

Tek başına astral projeksiyon yapmak, odadaki bir başkasına göre daha kolaydır. Genellikle bir eşle  deneme yapacaksanız,  astral projeksiyonu uygulamak için  başka bir oda seçin. Bunu yapmak için iyi bir zaman, kimsenin girmediği ve astral uçuşta olduğunuzda hiç kimsenin odaya girmeyeceği konusunda emin olmaktır.

Gündüz  rahatsız edici  sesler olduğundan konsantre olmak zor olacaktır. Her türlü kesinti, ses ışık  başarmak için gereken rahatlama durumunu bozabilir. Bu kapsamda korkularınızdan da kurtulmanız gerekiyor. Çünkü korkularınız, endişeleriniz; astral seyahate çıkmanıza engel olacaktır.

astral seyahat
astral seyahat

Uzan ve rahatla

Seçtiğiniz odada kendinizi rahatça bırakın. Gözlerinizi kapatın ve rahatsız edici düşüncelerden kurtulmaya çalışın. Vücudunuza ve hislerinizi  odaklanın. Amaç, tam bir zihin ve beden rahatlama durumuna ulaşmaktır. Kaslarınızı gerin ve ardından gevşeyin. Ayak parmaklarınızla başlayın ve vücudunuzu yukarı kaldırın ve yavaşça başınıza doğru ilerleyin. Geçerken her kasın tamamen gevşediğin den emin olun. Derin nefes alın ve tamamen nefes verin. Göğsümüzü ve omuzlarınızı  rahat hissederek rahatlayın. Zihninizi nefes almaya odaklanın. Dışarıdaki endişelerin düşünceleri ile meşgul olmayın ve sadece ruhunuzun vücudunuzdan ayrılacağı fikri ile meşgul olun. Sakinleşmek için kendinize dalın.

Hipnotik bir durum sağlayın

Bu hipnotik durum normalde hipnogoji  durum olarak bilinir. Bedeninizin ve zihnin uyumasına izin verin, ancak bilinci  tamamen kaybetmeyin. Astral seyahatin gerçekleşmesi için uyanıklık ve uykunun sınırında olmak, hipnotik bir durumdur. Aşağıdaki yöntemi kullanarak bu durumu elde edin: Gözlerinizi kapalı tutarak zihnin  el, ayak veya tek ayak parmağı gibi vücudunuzun bir bölümüne gitmesine izin verin. Gözleriniz kapalı olsa bile mükemmel bir şekilde görselleştirme olana  kadar vücut kısmına odaklanın. Diğer tüm düşünceler gidene kadar odaklanın. Vücudunuzun parçasını rahatlatmak  için zihninizi kullanın ama fiziksel olarak hareket ettirmeyin. Parmaklarınız karıncalanma olana  kadar veya parmaklarınız fiziksel olarak hareket ediyormuş gibi görünene kadar sıkmayın.

Odaklanma konusunda   vücudunuzun geri kalanına odaklanmayı  genişletin. Sadece zihninizi kullanarak bacaklarınızı, kollarınızı ve başınızı hareket ettirin. Tüm vücudunuzu sadece zihinde hareket ettirene kadar odaklanmanızı sabit tutun. Bir titreşim durumu girin. Birçoğu, ruh bedeni terk etmeye hazırlanırken farklı frekanslarda ki dalgalar halinde gelen duygu titreşimlerini rapor eder. Titreşimler den korkmayın, çünkü korkunun varlığı meditasyon durumunuzu bozmaya   neden olabilir; bunun yerine ruhunuz bedeninizden ayrılmaya hazırlanırken titreşimler  yenik düşer.

Ruhunuzu bedeninizde hareket ettirmek için zihninizi kullanın. Ayağa kalkmak için vücudunuzu zihninizde hareket ettirin. Etrafa bak. Yataktan çıkın ve odanın içinde yürüyün, sonra arkanızı dönün ve yataktan vücudunuza bakın. Odanın her köşesinden bedeninize baktığınız  hissediyor ve artık bedeninizden bilinçli olarak ayrı hissediyorsanız  başarılıdır. Bazı insanlar için bu noktaya gelmek çok fazla pratik gerektirir, ancak diğerleri için nefes almak kadar doğal geliyor. Her iki durumda da, istenirse ve yeterli pratikle herkes için mümkündür! Ruhunuzu tamamen vücudunuzdan çıkarmada sorun yaşıyorsanız, önce sadece bir elinizi veya bacağınızı kaldırmayı deneyin. Odada gezmeye başlayacak  kadar pratik yapmaya devam edin.

Astral Seyahat Çıkma Teknikleri

Astral Seyahate çıkabilmek için de insanın ruhunu, metafizik bedenini tanıması geliştirmesi gerekmektedir. Meditasyon yaparak hem çakra açması hemde zihni gereksiz düşüncelerden arındırmak gereklidir. Astral çıkışların başarısız olmasının nedenlerinden biri de zihni düşüncelerden temizlenmediğinden dolayıdır.

Astral seyahate  çıkmak için öncelikle sessiz ve sizi kimsenin rahatsız etmeyeceği bir ortam bulmalısınız. Rahat edebileceğiniz bir yere geçmelisiniz. Sırt üstü yatarak elleriniz yanda olacak şekilde gevşemeye çalışın. Gözlerinizi kapatın ve konsantre olun.

Bir kaç nefes egzersizleri yaparak iyice rahatlayın. Burnunuz dan nefes alıp vererek nefesinize odaklanın, beyniniz uyumanız için size ortam hazırlamaya baslayacaktır. Beyniniz den gelen düşüncelere hayallere dalmamanız bilincinizi sürekli olarak düşüncelerden hayallerden uzak tutmalı ve uyanık kalmaya çalışmalısınız. Hiçbir düşünceye yer vermeyin kulağınız çınlamaya başlaya bilir, uğultu duyabilirsiniz. Uğultu yada çınlamaya konsantre olun ve bekleyin iki kaşınızın ortasında gerilme veya çatırdama sesleri gelebilir korkmayın. Tabiki bu belirtiler olurken çıkıyorum ne olacak gibi düşüncelere dalmayın zihniniz her zaman düşüncelerden uzak olsun.

Vücudunuz havada dönüyor gibi hissedeceksiniz. Bu esnada kalbiniz hızlı atmaya başlayabilir. Korkuya kapılıp bu aşamada bırakanlar oldukça fazla, bu aşamaya gelerek çıkış yapamayanlar da fazla çok az kişi bu aşamadan sonra çıkış yapmayı başarabilir. Bu aşamaya gelen kişi ve geçen kişilerin bazıları kendini tavandan vücuduna bakarken buluyor.

Çıkış yapan kişilerden bazıları kendi vücudunu yukardan görünce öldüğünü düşünerek korkuya kapılıyor. Bazıları ise 5-6 saniyelik bir çıkış yaşıyor. Kendisini mahallede veya evin içinde dolaşırken buluyor.

Astral Seyahat İpe Tırmanma Tekniği

 Bu teknik aslında çok basit. Tek yapmanız gereken aklınızda tavandan bedeninize doğru sarkan görünmez bir halat ip  canlandırmak. Bundan sonrasında ise astral bedeninizin eliyle bu ipe  doğru uzanmaya çalıştığınızı düşünün ve yavaşça bu hayali ipe  tutunarak kendinizi yukarı çekin. Bu sizi biraz  aklınızı karıştırabilir  fakat bu tamamen normal. Konsantre olun ve el üstüne el atarak yavaşça bu ipe  tırmanın. Astral bedeniniz vücudunuzdan tamamen ayrılana kadar bunu yapmaya devam edin. İnanmamız önemli.

Lucid Rüya Tekniği

  Astral seyahat çıkma teknikleri olarak bu tekniği kolay buluyorum. Bu teknikte ise uykuya dalıncaya  kadar çok gayretli olmanız gerekmekte.  Kendinize uykuda kendinizi izleyeceğiniz   konusunda telkin edip durun ve bütün bu süreç boyunca -rüya evresinde bile- bilinçli kalmaya çalışın. Fiziksel bedeninizin uyurken hissettiği her hissi tanıyın. Bu sizin  bilinçli kalmanıza  yardımcı olacaktır. Uykunuzda  daha derin evrelerinde biraz uğultu ve ağırlık hissedebilirsiniz. Bunları bilinci  açık tutmak için kullanın ve kendinizi vücudunuzun üzerinde süzülürken hissedin. Tamamen bedeninizden ayrılınca ya kadar bunu yapmaya devam edin.

Başka teknikler için göz atabilirsiniz Asral Seyahat teknikleri

astral seyahat resimleri
astral seyahat

Astral Seyahat Konulu Filimler

  • Spirits Zone: Yeni bir eve taşınan çocuklu çiftin evde garip olayların olduğunu fark etmesi uzun sürmez. Eşyaların yerleri değişir, sesler duyulur ve oğulları uykudan uyanmaz. Eve yapılan psişik çağrıların olduğu olaylar onları şaşırtmaya devam edecek.
  • Spirits Zone 2: İlk filmin devamı olarak çekilen filmde ruhlardan kurtulduklarını düşünen çift, kabusu yeniden yaşamaya başlayacak.
  • Spirits Zone 3: Senaryo biraz değişir ve olaylar ilk iki filmden önceki yıllarda gerçekleşir. Annesinin ruhuyla bağlantı kurmaya çalışan bir kızla aile yollarının kesişmesine dayanır.
  • Astral Seyahat: Türk yapımı bir film, beklentileri karşılamasa da bu konuda çekilmiş bir film. Astral seyahat deneylerine dayanan senaryoda, üç kız arkadaş, kara büyü ile istila eden cinden kurtulmak üzeredir.

Varlıklarla Karşılaşma

Astral boyuta geçen kişi başka varlıklarla karşılaşabilir mi? Evet karşılaşabilir. Bunu kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum ilk çıkışta bir varlıkla karşılaştım. Astral seyahat denemeleri ni uzun süre yaptım 3- 4 ay sonra sonuç aldım. Tavsiye olarak haftada 2- 3 gün en fazla yapmanızı öneririm bu bile fazla aslında uzun süre devam ederseniz uyku problemi yaşamanız muhtemel . Sürekli olarak yaptığınızda vücudunuz uyuyacak ama zihniniz uyumayacak. Ben bu problemleri yaşadım kendi horlama mı dahi duyabiliyordum. Uyumakta çok zorlanıyordum. Zamanla geçti fakat isterseniz bu risklere rağmen siz de deneyebilirsiniz. Yorum yazarsanız sevinirim:)

Telepati Nedir? Merak Ediyorsanız https://liyasel.com/telepati-nedir/

11 comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.