Ebeveyn

EBEVEYN OLARAK KESİNLİKLE YAPMAYIN ?

Ebeveyn olarak asla çocuğunuzu altın bir çocuğa dönüştürmeye çalışmayın. Akademik başarı için taktik olarak korku veya utanç kullanmayın. Çocuğunuza asla sıkı veya zorlu bir yetiştirme vermeyin.

Katı ebeveynler, bu tür kaplan ebeveynliğinin istismar olduğunu ve kötü niyetli bir evde büyümenin çocuğun psikolojisini etkileyebileceğini fark etmemektedir.

Bu, kontrolden çıkan ve kendi ebeveynlerini öldürmek için plan yapan mükemmel, altın çocuğun gerçek bir hikayesidir.

Bu Jennifer Pan’ın intikamıyla ilgili bir hikaye.

Tüm hesaplara göre, Jennifer Pan mükemmeldi. Sınıfının en iyisi, yetenekli piyanist ve ödüllü artistik patinajcı. 12 yaşındayken, akademisyenler, müzik ve artistik patinajdan birçok kupayı stokladı.

Ebeveynleri, özellikle de babası, akademik başarılarını düşürdü ve sürekli daha fazlasını bekledi. Jennifer Pan, ona sarılıp ne kadar gurur duyduklarını söyleyen ebeveynlere eve gelmezdi. Bunun yerine, kaşlarını çattılar ve üst sıralarda yer almasına rağmen neden daha iyisini yapamayacağını sorarlardı.

Arkadaşlarıyla takılmasını yasakladılar ve nadiren bir pijamaya gitmesine izin verildi, onu geç bıraktılar ve sabah erkenden aldılar. Okul dansına katılmasına, doğum günü partilerine gitmesine veya arkadaşlarıyla tatile girmesine izin verilmedi. Jennifer ve arkadaşları için bu tiranlıktı. “ Kesinlikle kontrol ediyorlardı, ” dedi eski bir sınıf arkadaşı, ‘Ona bok gibi davrandılar.’ [ 1 ]

Lisede notları düşmeye başladı ve A’sı B’s oldu. Ortalama bir genç için, bu kabul edilebilirdi ama Pan ailesinde değil. Jennifer Pan, notlarını ailelerinin onayı için taklit etti.

Altın bir çocuk yerine, ailesi kısa süreli mükemmel bir öğrenciyi tam teşekküllü mükemmel bir yalancıya dönüştürdü.

Lisede, ailesine nadiren bir şeyler veren erkek arkadaşı Daniel Wong ile tanıştı; başarıları için değil, kim olduğu için sevgi ve kabul. Fakat bu ilişki karmaşıktı ve Daniel Wong kötü bir etkiye sahipti.

Analizde başarısız olduktan ve Ryerson Üniversitesi’nden çekildikten sonra Jennifer Pan, ebeveynlerini yatıştırmak için kabul mektubu ve burs ödüllerini taklit etti. İki yıl boyunca üniversiteye gidiyormuş gibi davrandı ve bir yurt odasında yaşamak yerine Daniel Wong ile yaşadı.

EBEVEYN

Ebeveynleri öğrendiğinde, anlaşılır bir şekilde öfkelendiler ve cep telefonunu, dizüstü bilgisayarını aldılar ve onu eve kilitlediler.

Annesi babasına kıyasla çok yumuşaktı ve kızının zaman zaman cep telefonunu kullanmasına izin verdi. O zaman Jennifer babasını öldürmeyi planlıyordu.

Erkek arkadaşı Daniel Wong ve Jennifer, ailesini öldürmek için 10.000 dolara profesyonel bir kiralık katili kiralamayı planladılar. Pan ailesi Kanada’daki çalışma yıllarında zenginleşti ve Jennifer, ebeveynleri öldükten sonra bu servetin büyük bir kısmını miras almayı bekledi.

Annesi vurularak öldürüldü ancak cinayet girişimi babası için başarısız oldu ve üç gün sonra komadan uyandı. Komadan uyandığında, polis soruşturmacılarına kızının bu tetikçiyle yumuşak bir şekilde konuştuğunu hatırladığını söyledi. Bu, Jennifer Pan’ı bir cinayet şüphelisi haline getiren ve 25 yıl hapse mahk conm eden şok edici bir vahiydi.

“Köy tarafından kucaklanmayan çocuk, sıcaklığını hissetmek için onu yakacak.” Jennifer Pan da aynen bunu yaptı.

Ebeveynleri yoğun baskı ve yüksek beklentileri üstün bir çocuk oluşturmadı. Bunun yerine, taciz edici muamelesi, onu kötülük yoluna götüren bir nefret ve öfke tezahürü yarattı.

Bu cevap, bu korkunç cinayeti haklı çıkarmak için değil, ebeveynlere veya gelecekteki ebeveynlere bir ders olarak yazılmıştır. Pan ailesinin tekrarında ebeveynlik tarzı yoktur.

Ebeveyn olmanın en iyi şekilleri, gereksiz baskı olmadan sıcaklık, destek, teşvik ve başarıyı motive etmektir. Çocuğunuzun bireyselliğini besleyin ve hayattaki farklı yolları keşfetmelerine izin verin.

FARELER UZERİNDE YAPILAN UMUT DENEYİ OKUMAK İÇİN TIKLAMANIZ YETERLİhttps://liyasel.com/umut-deneyi/

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.