EFSANE OLAN 6 FİLM ÖNERİSİ

Film olarak izleyebileceğiniz en güzel 6 seçilmiş efsane filimlerden bazılarını sizin için paylaştım.

1. THE GODFATHER

Popüler olarak şimdiye kadar yapılmış en iyi Amerikan filmlerinden biri olarak görülen çok kuşaklı suç destanı Vaftiz babası sinemanın mihenk taşıdır: tüm zamanların en yaygın taklit edilen, alıntılanan ve lampooned filmlerinden biri. Marlon Brando ve Al Pacino sırasıyla Vito Corleone ve en küçük oğlu Michael olarak rol alıyorlar. New York’ta 1940’ların sonları ve Corleone, organize suçlar söz konusu olduğunda, bir “vaftiz babası” veya “don”, bir Mafya ailesinin başı

. II.Dünya Savaşı’nda savaşmak için Deniz Piyadelerine katılarak babasına meydan okuyan özgür bir düşünür olan Michael, bir kaptan ve bir savaş kahramanı iade etti. Uzun zaman önce aile şirketini reddettikten sonra, Michael, kız kardeşi Connie’nin (Talia Shire) düğünde, ilk kez aile “işi” hakkında öğrenen İtalyan olmayan kız arkadaşı Kay (Diane Keaton) ile ortaya çıkıyor. Birkaç ay sonra Noel zamanında, don, Corleones’in siyasi bağlantılarından yardım talebi reddedilen bir uyuşturucu kaçakçılığı rakibinin istihdamında silahlılar tarafından vurulmaktan kurtuldu. 

Babasını ikinci bir suikast girişiminden kurtardıktan sonra Michael, en büyük kardeşi Sonny (James Caan) ve aile danışmanları Tom Hagen (Robert Duvall) ve Sal Tessio’nun (Abe Vigoda) sorumlu erkekler. Bozuk bir polis kaptanını ve uyuşturucu kaçakçısını öldürdükten sonra, Michael bir çete savaşı evde patlarken Sicilya’da saklanıyor. Yerel bir kıza aşık olan Michael onunla evlenir, ancak daha sonra Michael’ın hayatı üzerine bir girişimde Corleone düşmanları tarafından öldürülür. Sonny de Connie’nin kocası tarafından ihanete uğramıştı.

 Michael eve döndüğünde ve Kay’ı onunla evlenmeye ikna ederken, babası kurtarır ve rakipleriyle barışır, başka bir güçlü don çete savaşına başlayan narkotik çabanın arkasındaki ipleri çektiğini fark eder. Michael yeni don olarak bakıldığında, aileyi yeni bir refah çağına götürür, ardından bir zamanlar Corleon’ları silmeye çalışan, ailesinin gücünü pekiştiren ve kendi ahlaki çöküşünü tamamlayanlara karşı öldürücü bir intikam kampanyası başlatır. 

2.ŞEYTANIN AVUKATI

 Kevin Lomax (Keanu Reeves), Floridada yaşayan ve hiç dava kaybetmeyen genç bir savunma avukatıdır. Suç ne kadar büyük olursa olsun Lomax, karizmasıyla jüriyi her zaman etkilemeyi başarır ve müvekkilini kurtarır. Lomaxın karısı Mary Ann ile mutlu bir evliliği vardır. Kısaca hayatındaki her şey mükemmeldir. Ta ki bir öğretmenin öğrencisine tecavüzüyle ilgili bir davayı alana kadar. Lomax, jüriyi genç kızın öğretmeni hakkında yalan söyleyebileceğine inandırır, müvekkilinin suçlu olduğunu bildiği halde davayı kazanır. Artık önü açılmıştır. Suçlar kenti olarak bilinen New Yorktaki bir hukuk bürosundan yüksek ücretli bir teklif alır. Teklifi yapan, tüm dünyada davaları ve müşterileri olan büyük hukuk bürosunun kurucusu John Milton (Al Pacino)dur. Lomax farkında değildir ama cehenneme adım atmak üzeredir.

3.FORREST GUMP

Kennedy ve Johnson’un başkanlıkları, Vietnam, Watergate ve diğer tarihi olayların olayları, tek arzusu çocukluk sevgilisi ile tekrar bir araya gelmesi gereken 75 IQ’lu bir Alabama erkeğinin perspektifinden ortaya çıkıyor.

4.DÖVÜŞ KULÜBÜ

Uykusuz bir ofis çalışanı ve şeytan-may-care bir sabun yapımcısı, çok daha fazlasına dönüşen bir yeraltı dövüş kulübü oluşturur. Zevle izleyebileceğiniz güzel bir film kesinlikle.

5.YEŞİL YOL

Paul Edgecomb, bir hapishanede gardiyanlık yapmaktadır. Hapishanedeki görevi, idam mahkumlarına, hücrelerinden idam odasındaki elektrikli sandalyeye kadar eşlik etmektir. Edgecomb, çalıştığı süre boyunca sayısız idama tanık olur. Fakat bu idam mahkumlarından hiçbiri onu John Coffey kadar etkilemeyi başaramaz. İki küçük kızın ölümünden sorumlu tutulan Coffey, ürkütücü bir görünüme sahiptir. Fakat bu görüntüsünün aksine oldukça duygusal bir insandır ve iç dünyasında karmaşıklık söz konusudur. Birtakım doğaüstü güçleri bulunan Coffey ile yakınlaşan Edgecom, hiç beklenmedik zamanda, hiç beklenmedik yerlerde mucizelerin gerçekleşeceğine inanmaya başlar.

6.KELEBEK ETKİSİ

Evan Treborn hayatının önemli olaylarında kesinti yaşıyor. 
Büyüdükçe, bu kayıp anıları hatırlamanın bir yolunu ve günlüğünü okuyarak hayatını değiştirmenin doğaüstü bir yolunu bulur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.