netflix 18 gerilim film önerisi

18 Gerilim Filmi

1. Taking Lives / Hayatın Benim (2004) GERİLİM

İlk gerilim filmi ile başlayalım.
Güzelliğiyle, beraber çalıştığı insanların dikkatini çekebilen Illeana Scott, işinde iyi bir analist. Scott’un uzmanlık alanı çözülemeyen cinayetleri sonuca ulaştırıyor olması. Montreal’de birçok cinayet işleyen bir seri katil, polis tarafından durdurulamıyor ve Scott, cinayetleri çözmek için Montreal’e çağrılıyor. Bu seri katil, öldürdüğü kişilerin kimliklerini çalıyor ve hayatı onların yerine yaşıyor. Katille yüzleşmek Scott için her zamankinden daha zor olacak. Filmde kullanılan “O seni, sen olabilmek için öldürecek” sözü, aslında her şeyi anlatıyor!

2. Lavander / Lavanta (2013) – GERİLİM


Jane, yetenekli bir fotoğrafçıyken geçirdiği trafik kazası sonucunda hafızasını kaybediyor. Çektiği fotoğraflara bakarak geçmişini hatırlamaya çalışan Jane, fotoğraflardaki gariplikleri fark ediyor. Fotoğraflardaki ayrıntıları değerlendirdiğinde kendi ailesinin ölümüne sebep olduğunu anlıyor. Acaba bunun devamında olaylar nasıl gelişiyor?

3. Sweetheart Con / Tatlım Con (2018) –Gerilim


Jane’in ailesi o lise son sınıftayken boşanıyorlar fakat Jane okuluna odaklanmak için mücadele ediyor. Babası ağır bir trafik kazası geçirdiğinde kötü bir döneme giriyor. Jane bu ruh halini atlatıp çalışmaya başladığı zamanlarda annesinin yeni erkek arkadaşıyla tanışıyor fakat Brian’dan pek hoşlanmıyor. Bu yüzden onun gerçek kimliğini ortaya çıkarmak için elinden geleni yapıyor.

4. Shattered Memories / Parçalanmış Anılar (2018) – Gerilim


Bir kadın, sabah uyandığında kendini ölen sevgilisinin cansız bedeninin yanında buluyor. Sevgilisini öldüren katil tarafından öldürülmemek için o katili bulması gerekiyor.

5. Inconceivable / Bakıcı (2017) Gerilim


Genç ve sırlarla dolu Katie, geçmişinden kaçmak istediği için kızıyla yeni bir kasabaya yerleşiyor. Katie, kendisi gibi bir anne olan Angela ile tanışıp iyi arkadaş oluyor. Angela ve eşi Brian, Katie’ye çocuklarına dadılık yapmasını teklif ediyor ve teklifi kabul eden Katie onların evinde yaşamaya başlıyor. Katie’nin Angela’nın kızına olan takıntısı zamanla Angela ile arasını bozuyor.NETFLİX

6. The Ones Below / Alt Kattakiler (2016) Gerilim


Filmdeki çiftimiz yeni bir bebek bekliyor. Yeni taşınan alt komşularına tanışmak için gittiklerinde onların da yeni bir bebek beklediklerini öğreniyorlar. Bu durum ilk bakışta iyi bir tesadüf gibi gözükse de gün geçtikçe çok daha fazla tesadüfle karşılaşınca can sıkıcı oluyor. Hiç akla gelmeyen tesadüfler sonucunda neler oluyor?NETFLİX

7. Görevden alındı ​​(2017) Gerilim


İdeal bir öğretmenin gerilim dolu olaylarına şahit oluyoruz. Bu öğretmenin dersinden yüksek not almaya çalışan çalışkan bir öğrenci, zaman geçtikçe onun için tehlikeli bir öğrenciye dönüşüyor. En yüksek notu almak isteğiyle öğretmenine çeşitli planlar kuran tehlikeli öğrenci, sadece öğretmenini değil onun ailesini de olumsuz etkiliyor.NETFLİX

8. The Captive / Kayıp Çocuk (2014) – IMDB: 5,9


Babasının kamyonetinde otururken kaçırılan 9 yaşındaki Cassandra için arama çalışmaları başlıyor. Polis aramaları başlattığında küçük kızın babası Matthew, olayın baş şüphelileri arasına giriyor. Geçen 8 yılda Matthew soruşturulmaya devam ediyor fakat kızından tek bir haber alınamıyor. Tüm suçlamalara rağmen Matthew, kızını aramayı hiç bırakmıyor.NETFLİX

9. Takıntılı (2009) – IMDB: 5,0


Derek Charles, karısı Sharon ve oğluyla mutlu bir hayat geçirirken bu mutluluk Charles’ın iş yerinde Lisa adında güzel bir kadının çalışmasıyla son buluyor. Lisa ve Charles arasında küçük flörtleşmeler oluyor ve Lisa bu flörtleşmeleri ciddiye alarak Charles’a takıntılı bir hale geliyor. Ardından olaylar zincir şeklinde devam ediyor.NETFLİX

10. 22 July / 22 Temmuz (2018) – IMDB: 6,7


Netflix gerilim filmleri arasında bu film daha çok dram türünde değerlendirilebilir ama filmde geçen olaylar sebebiyle gerilime dahil etmek de mümkün. Filmde sağcı terörist Anders Behring Breivik’in 22 Temmuz 2011 tarihinde Norveç’i kana bulaması anlatılıyor. 77 kişiyi öldüren terörist, başkent Oslo’da katliam yapmaya devam ediyor.

11. The Invisible Guest / Görünmeyen Misafir (2017) – IMDB: 8,1


Yılın adamı ünvanını alan ve varlıklı bir iş adamı olan Adrian Doria, sevgilisiyle bir tatile çıkıyor. Dağ otelinde sevgilisinin cesedinin yanında dururken katil olma şüphesiyle polisler tarafından yakalanıyor. İyi bir savunma hazırlamak için kendi avukatının önerisiyle Virginia Goodman adındaki uzman bir avukatla görüşüyor. Savunmanın doğru hazırlanabilmesi için Adrian, Virginia’ya olayları tüm incelikleriyle anlatıyor ve Adrian anlattıkça gerçekler ortaya çıkıyor.

12. Everybody Knows / Herkes Biliyor (2018) – IMDB: 7,0


Laura, Buenos Aires’te ailesiyle birlikte yaşan bir kadın. Kız kardeşinin düğünü sebebiyle ailesiyle birlikte İspanya’ya gidiyor. Burada her şey yolunda giderken en büyük kızının kaçırılmasıyla gerilim başlıyor. Kaçırılma olayıyla birlikte saklı kalan sırlar da su yüzüne çıkıyor.

13. Mirage / Fırtına Anı (2018) – IMDB: 7,4


9 Kasım 1989 çıkan büyük fırtınayı 12 yaşındaki Nico evinin penceresinden izlerken komşunun evinde bir gariplik olduğunu fark ediyor. Evden korkunç sesler gelmesinin üzerine yardıma giden Nico, yerde komşusunun karısının cesedini görüyor ve evden kaçarken geçirdiği trafik kazası sebebiyle Nico da ölüyor. 25 yıl sonra bir ailenin bu eve taşınması ve çocuklarının ölen Nico’yla iletişime geçmesiyle herkesin hayatı değişiyor.Gerilim sizi bekliyor.

14. Limitless / Limit Yok (2011) – IMDB: 7,4


Netflix gerilim filmleri arasında yer alsa da Limitless daha çok bir bilim kurgu filmi olarak biliniyor. Eddie, New York’ta düzensiz bir hayatı olan başarısız bir yazar. Sevgilisinden ayrıldıktan sonra bir gün yolda başka bir arkadaşıyla karşılaşan Eddie’nin hayatı tamamen değişiyor. Eski bir arkadaşından aldığı bir hapla beyninin tamamını kullanmaya başlayan Eddie bu hapın yan etkileriyle yüzleştikçe her şey tekrar bozuluyor.

15. 47 Meters Down / Denizde Dehşet (2019) – IMDB: 5,2


Kate ve Lisa adlı iki kardeş eğlenceli bir tatil geçirmek için Meksika’ya gidiyor. Kate kız kardeşine köpekbalıklarıyla dalış yapma konusunda ısrar ediyor. Lisa, Kate kadar istekli olmasa da Kate’in ısrarına dayanamadığı için dalış yapmaya gidiyorlar. Koruyucu bir kafesle suya dalan Kate ve Lisa’nın eğlenceyle başlayan macerası korkuyla son buluyor. Çünkü koruyucu kafes, bir süre sonra bağlı olduğu tekneden koparak suyun derinliklerine inmeye başlıyor. Gerilim

16. In Darkness / Karanlıkta (2018) – IMDB: 5,8


Görme engelli bir piyanist olan Sofia, üst katında yaşanan bir cinayet sonrasında Londra’nın suç dünyasına istemsizce adım atıyor. Veronique’in babası Milos Radic, siyasi korumayla yaşayan Bosna soykırımı suçlusu. Sofia’nın Radic ile konuşarak cevap aramaya başladığı bu suçlalar dünyası onu bir anda daha da içine çekiyor.Gerilim

17. The Silence (2019) – IMDB: 5,2


Dünya, yer altında yerleşen canavarların saldırısı altında. Bu yaratıklar yeryüzüne çıkarak insanları ele geçiriyor ve kurbanlarını seslerinden tanıyarak yakalıyor. Yaratıklardan kaçmaya çalışan bir kız ve ailesi şehir dışında gizlenmeye çalışıyor fakat genç kız ve ailesi burada da farklı bir olayla karşılaşıyor.

18. Bird Box (2018) – IMDB: 6,6

Netfilix en güzel filmlerden sizin için seçtiklerimiz.


Netflix gerilim filmleri arasında en çok konuşulanlardan biri Bird Box. Peşlerindekilerden kurtulmak için gözleri kapalı bir anne ve çocukları yola koyuluyor. Olaylar 5 yıl önce başlamış olmasına rağmen Malorie iki çocuğu için bu zamana kadar hayatta kalmayı başarıyor. Çıktıkları yolculukta yapacakları tek bir hata hepsi için oldukça tehlikeli olabilir. Peki onların peşini bırakmayan bu şey ne? İnsan mı, hayvan mı ya da tehlikeli yaratıklar mı?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.